Autor Subiect: Echipa Ciao.ro vrea sa i te alaturi!  (Citit de 4842 ori)

plus minus reset

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline Smurf

• Copil Inalt
  • Mesaje postate: 1.240
  • ma gasiti la: 0761 630 269
    • Gameloft
  • An: Absolvent2010
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: MBMCC
Re: Echipa Ciao.ro vrea sa i te alaturi!
« Raspuns #15 : August 24, 2010, 02:21:51 »
pretinzand ca ciao.ro nu are legatura cu revista ciao implica din start ca accepti, la fel ca ceilalti, ca revista e una de barfe pe banda rulanta...incerci sa diferentiezi ciao.ro de revista ciao, drept urmare incerci sa faci ciao.ro sa para ceva superior revistei cu acelasi nume d.p.d.v. al continutului si al modului in care sunt scrise articolele...cu toate astea, persoana care a dat anuntul scrie la fel de prost si incorect ca cei din echipa revistei ciao, ceea ce e cu atat mai grav cu cat pretindeti ca sunteti mai buni decat redactorii ciao (eu cel putin asa inteleg ca pretindeti, altminteri de ce ati mai fi facut distinctia dintre cele doua, nu?).

so you see, it's rather a sticky subject, made stickier by the fact that your work mates not only proved to be illiterate, but they also showed they're no better than the ciao magazine team

Offline ramonique

• Om de nadejde
  • Mesaje postate: 123
  • An: II-Master
  • Grupa: 1
« Raspuns #16 : August 24, 2010, 11:13:46 »
Ce ma mai amuz eu de voi cand faceti din tantar armasar pe aici pe forum.

Andreea, am facut distinctia intre cele doua reviste pentru ca unii faceau confuzii.
(citat din Pinky: "Ciao.ro este site-ul oficial al revistei. Aici, ziaristii de la Ciao publica zilnici stiri.")

Nu am scris nicaieri ca publicatia online e superioara celei printate sau ca redactorii uneia sunt mai buni ca ceilalti. Ai tras tu niste concluzii gresite, fara substrat. Dar aspectul asta il trecem cu vedere  :agree:

Toate cele bune!!
Aruncati totusi un ochi aici www.ciao.ro, pentru a putea scrie posturile in cunostinta de cauza.

Offline caramela_

• Om bun
  • Mesaje postate: 13
  • An: I-Master
  • Sectiune/Master: MCCO
« Raspuns #17 : August 24, 2010, 12:44:51 »
offfff, offf, offf ... Aceleasi rautati pe care le-am intalnit 3 ani la rand pe acest forum. Dar asta se intampla cand o parte din noi sunt lipsiti de ocupatie!

Oameni suntem, greseli facem!!!

Nu taiati capul omului pentru o greseala de ortografie, pentru ca toti facem greseli de ortografie si totusi nu ne-a taiat nimeni capul!!!!

Offline nicol3

• Om bun
  • Mesaje postate: 9
  • An: II-Zi
  • Grupa: 3
« Raspuns #18 : August 24, 2010, 12:46:52 »
Scumpilor, de ce va pierdeti timpul? Oricui i se poate intampla;)
« Ultima Modificare: August 24, 2010, 12:57:07 de nicol3 »
:)

Offline Smurf

• Copil Inalt
  • Mesaje postate: 1.240
  • ma gasiti la: 0761 630 269
    • Gameloft
  • An: Absolvent2010
« Raspuns #19 : August 24, 2010, 14:30:23 »
da, oricui i se poate intampla..insa mai rar unui redactor..de 3-4 ori consecutiv  :w00t:

nu e vorba de rautati, e vorba de niste observatii absolut pertinente, facute intr-un spatiu public...daca tu crezi ca e rautacios faptul ca ii atragem atentia cuiva ca scrie tragic de prost in limba materna in timp ce vrea sa recruteze redactori pentru o publicatie cica serioasa, atunci e nu stiu ce sa mai cred..maybe someone needs a hug  :lol:

liviutzu

• Vizitator
« Raspuns #20 : August 24, 2010, 15:06:48 »

nu e vorba de rautati

ba da. oricum sunt niste rautati educative.

Forumul FCRP

« Raspuns #20 : August 24, 2010, 15:06:48 »