Autor Subiect: Cum s-a desfasurat extragerea subiectelor?  (Citit de 6150 ori)

plus minus reset

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline AliaX

• Om de om
  • Mesaje postate: 59
  • An: I-ID
  • Grupa: 2
  • Sectiune/Master: --
Cum s-a desfasurat extragerea subiectelor?
« : Iulie 03, 2012, 11:46:42 »
Peste 300 de oameni au dat examenul scris de licenta, dar, curios lucru, absolut nimeni nu stie cum s-a desfasurat extragerea subiectelor. Am mai deschis o discutie pe aceeasi tema, dar a fost foarte democratic inchisa. Se pare ca subiectul deranjeaza. Deci daca aveti informatii, macar un nume de martor, haideti sa lamurim problema.

Offline Lna_tina

• Om de om
  • Mesaje postate: 28
  • An: II-Zi
  • Sectiune/Master: Publicitate
Re: Cum s-a desfasurat extragerea subiectelor?
« Raspuns #1 : Iulie 03, 2012, 21:01:24 »
Hey,

Nu  înțeleg de unde atâta suspiciune cu privire la derularea acestui examen și la extragerea subiectelor aferente. Cred ca s-a menționat destul de clar și în posturile din topicul închis ca extragerea s-a derulat în sala 12 din Povernei unde cei de la Publicitatea susțineau acest examen. Au fost de asemenea martori la extragere câte un elev din fiecare sala din Polizu! Eu personal am extras subiectul pentru specializarea Publicitate. Au mai fost alti doi colegi care au extras cele trei subiecte generale (valabile atât pentru Comunicare cât și pentru Publicitate) și de asemenea subiectul de profil (în cazul comunicării - Gestionarea Crizelor de Imagine). Erau la fiecare subiect câte cinci variante posibile dar cei drept nu s-au desfăcut și plicurile cu cele neextrase (dar nu cred ca asta este vreo problemă).
Plicurile cu subiectele alese a fost deschise numai în momentul în care toata lumea era prezentă în sala iar din momentul aflării lor am avut la dispoziție trei ore pentru rezolvare.
Procedura a fost asemănătoare cu cea de la admitere.
Sper că te-am lămurit. Nu modul de extragere zic eu că a fost problema pentru mulți ci gradul de dificulatate al subiectelor. Oricum a trecut așa că zic eu că ar trebui să ne bucurăm de vacanță și să nu ne mai facem atâtea probleme.

O zi frumosă,
Elena Matei.

Offline AliaX

• Om de om
« Raspuns #2 : Iulie 04, 2012, 23:26:17 »
Uite un om care vrea sa spuna ceva! Ca sa fie si mai clar, pun intrebari suplimentare, strict pentru Comunicare, regimul Publicitate nu-l cunosc.
- Spui ca 2 oameni au tras 4 plicuri. In acest timp, ceilalti studenti (nu-mi dau seama cati erati in incapere) priveau. Am inteles corect?
- Pentru fiecare disciplina erau cate 5 plicuri. In gramezi, in borcane?
- Ce vrei sa spui cu "Erau la fiecare subiect câte cinci variante posibile?" De unde stii, daca nu s-au desfacut? Sau erau 5 plicuri cu cate un subiect, sper, diferite intre ele?
- "Plicurile cu subiectele alese a fost deschise numai în momentul în care toata lumea era prezentă în sala". Deci nu s-au citit pe loc, de fata cu grupul de martori? Sa inteleg ca plicurile Comunicarii au calatorit intre sedii nedesfacute?
Iti multumesc pentru raspuns. Nu e foarte clar, dar macar e afirmat cu curaj. Cat despre suspiciune, pana nu o sa fie lamurita scena extragerii, putem crede orice. Incepand cu plicurile nedesecretizate.
Nu putem incrimina dificultatea, absolut nimic n-a fost greu. Dar merita sa ne intrebam cat de relevant e pentru un absolvent sa stie, dintr-o puzderie de scoli si oameni grei, tocmai marxistii. Dar, n-ai ce face, asta e cursul, cu asta dansam.
Deci, daca iti amintesti si celelalte detalii, le astept cu interes.

Offline Andreutzaaa

• Om de om
  • Mesaje postate: 23
  • An: III-Zi
  • Grupa: 3
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
« Raspuns #3 : Iulie 05, 2012, 01:49:21 »
Sa fii oare paranoic?

Offline suvi_xXx

• Om de nadejde
  • Mesaje postate: 140
  • Grupa: 8
« Raspuns #4 : Iulie 05, 2012, 08:08:16 »
AliaX noi toti stim exact cum s-a desfasurat extragerea, dar nu vrem sa iti zicem.
Bomb creator

Offline AliaX

• Om de om
« Raspuns #5 : Iulie 05, 2012, 10:51:09 »
AliaX noi toti stim exact cum s-a desfasurat extragerea, dar nu vrem sa iti zicem.
Sa inteleg ca toti cei care imi scriu in particular va tradeaza? :))

Forumul FCRP

« Raspuns #5 : Iulie 05, 2012, 10:51:09 »

Offline AliaX

• Om de om
« Raspuns #6 : Iulie 05, 2012, 10:58:16 »
Sa fii oare paranoic?
Nu stiu, dar daca te pricepi, ma supun examinarii. Pana acum n-am intalnit decat un singur psiholog la viata mea, dar cred ca nu se pricepea, m-a scos cu un IQ imens.

Acest topic este pentru oameni seriosi si curiosi si inteligenti. N-avem nevoie de tine, suvi.

Offline Delia Ch

• Senior
  • Mesaje postate: 238
  • An: I-Master
  • Sectiune/Master: CMRU
« Raspuns #7 : Iulie 05, 2012, 11:05:01 »
Sa inteleg ca toti cei care imi scriu in particular va tradeaza? :))

Umplem forumul degeaba cu atatea discutii. Ca sa te lamuresc in ceea ce priveste numarul de variante, chiar doamna decan ne-a spus atunci cand a venit in sala ca au fost 5 variante la fiecare materie si din ele s-a extras una pentru fiecare materie atat ptr comunicare, cat si ptr publicitate. Deci n-a fost un mister ptr nimeni asta.

Offline antonici

• Om de nadejde
  • Mesaje postate: 155
  • Sectiune/Master: MAV
« Raspuns #8 : Iulie 05, 2012, 11:36:28 »
Sa fii oare paranoic?
Nu stiu, dar daca te pricepi, ma supun examinarii. Pana acum n-am intalnit decat un singur psiholog la viata mea, dar cred ca nu se pricepea, m-a scos cu un IQ imens.

Acest topic este pentru oameni seriosi si curiosi si inteligenti. N-avem nevoie de tine, suvi.

Devii stresant. Daca erai serios si inteligent, iti vedeai de treaba, nu pierdeai timpul cu intrebari stupide. Nu-ti convine ceva, adreseaza-te decanului, rectorului etc. Propun inchiderea topicului.
:)

Offline cernobyte

• Guru
  • Mesaje postate: 526
  • Alex Zaharia
    • Alex Zaharia
« Raspuns #9 : Iulie 05, 2012, 12:38:09 »
Nu imi vine sa cred ca s-a deschis un topic pentru discutia asta.
Toata lumea stie cum s-au extras subiectele pentru ca profesorii supraveghetori, cel putin in sala in care am fost eu, au avut grija sa ne explice procedura in detaliu si sa ne citeasca regulamentul examenului.

Suspiciunea asta e de-a dreptul enervanta si jignitoare.

Offline AliaX

• Om de om
« Raspuns #10 : Iulie 06, 2012, 22:51:37 »
Unii dintre voi ati fost informati? Nu inteleg cand, unde, cine a citit acel regulament. Daca tot e publica procedura, ce e asa greu sa repetati si pentru cei ca mine? Discutia s-ar fi stins rapid si cu multumiri. In schimb, v-ati reprodus aici n-spe persoane cu tot atatea variante, nu spuneti 2 oameni acelasi lucru, desi sustineti ca ati auzit acelasi regulament. Jucati telefonul fara fir sau memoria e problema? In acest caz, cernobyte, nu eu te jignesc, ci propria ta dotare intelectuala.

Offline cernobyte

• Guru
  • Mesaje postate: 526
  • Alex Zaharia
    • Alex Zaharia
« Raspuns #11 : Iulie 07, 2012, 09:34:39 »
In acest caz, cernobyte, nu eu te jignesc, ci propria ta dotare intelectuala.

Vai, cata amabilitate. Mi-ai uns sufletelul. :)) Si cata maiestrie in a "intoarce cuvintele omului"!!
Problema e ca ti-au raspuns multi si ti s-a spus acelasi lucru. Dar tu insisti cu multe alte intrebari pe langa, jignesti institutia cu toata suspiciunea ta si parca nu iei in seama nimic din ce ti se spune. Iar apoi te miri ca nu ti se raspunde.

Dar, in fine, din cate vad, pasiunea de a investiga e depasita de pasiunea de a te certa cu oamenii.
E si vina mea ca te-am bagat in seama. Dar am facut-o pentru ca ma gandeam ca vei intelege care e problema noastra cu suspiciunea ta. Ma retrag. Si propun si eu inchiderea acestui topic.

Offline AliaX

• Om de om
« Raspuns #12 : Iulie 07, 2012, 12:47:32 »
Ce topic vrei sa inchizi? Pe asta unde nu te-a invitat nimeni? De ce nu pleci? E free. Poti astfel sa-ti vezi mai departe de slugarnicie, prostie, bucatarie si- ceva care nu rimeaza, dar ti se potriveste la fel de bine- pupincurism.

Offline Andreutzaaa

• Om de om
  • Mesaje postate: 23
  • Grupa: 3
« Raspuns #13 : Iulie 07, 2012, 16:33:28 »
Măi Aliax, sa-nțelegem ca esti frustrat ca ai luat o notă mică? Că alt motiv nu văd. Ce notă ai luat? Raspunsul la aceasta intrebare ne va face sa intelegem de unde îți provin supărările. Dacă esti cult si inteligent, de ce nu erai doxă de subiectele alea, oricare dintre el s-ar fi extras? Poate nici multora dintre noi nu ne convine ca au picat anumite subiecte in locul altora mult mai esențiale, sau X in loc de Y si am luat o notă mai mică decât speram, dar totuși?!

Forumul FCRP

« Raspuns #13 : Iulie 07, 2012, 16:33:28 »