Forumul FCRP

Admitere Master Publicitate si Recleama

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline Vlad.alexandru

• 2
  • An: -
  • Grupa: -
Admitere Master Publicitate si Recleama
« : August 12, 2009, 23:40:23 »
Salut :)

Banuind ca nu sunt singurul care are 1000 de intrebari si 0 raspunsuri concrete,am deschis acest post pentru a afla cat mai multe informatii de la cei care au trecut prin asa ceva si mai exact despre admiterea la masterul in  Publicitate.

Am tot citit ce scrie in brosura de admitere dar in afara de data de inscriere si data de sustinere a examenului nu e trecut nimic concret.
Spre exemplu: "descrierea unei campanii de publicitate pt o marca autohtona" - trebuie descrierea unei camapanii a unui brand romanesc sau un brand international care se dezvolta si pe piata din Romania?

Trebuie neaparat ca brandul respectiv sa fie real sau ma pot prezenta cu unul inventat ?
( au mai ramas 998 )  :)

Va multumesc anticipat si sper sa primesc cat mai multe raspunsuri si cat mai repede...nu de alta dar ceasul ticaie ...

liviutzu

Re: Admitere Master Publicitate si Recleama
« Raspuns #1 : August 13, 2009, 00:42:52 »
intra pe blogu coordonatorului acestui masterat - www.danpetre.wordpress.com

Offline Vlad.alexandru

• 2
  • An: -
« Raspuns #2 : August 14, 2009, 00:22:30 »
ms mult .... acum sa vedem daca imi va raspunde si la mail.....
asta odata

dar cineva care sa fie deja acolo .... sa imi spuna si niste opinii din pct de vedere al unui student... chiar asa nu gasesc si eu pe cineva ? :))

Offline roxanaana

• 9
« Raspuns #3 : August 11, 2013, 19:29:41 »
Vand 2 carti din bibliografia de admitere la masteratul de Publicitate, FCR. Este vorba despre 
Strategii pentru brandingul de succes. Notorietatea si longevitatea unei marci de Hamish Pringle, Peter Field si Noul branding. Cum sa construiesti capitalul unei marci Claudia Fisher-Buttinger, Christine Vallaster. 60 lei ambele. sunt in stare foarte buna, le-am cumparat toamna trecuta si le-am citit o singura data. Nu sunt subliniate si nici nu au paginile indoite!