Forumul FCRP

despre admitere 2010

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline MONNA

• 27
  • An: I-Zi
  • Grupa: 6
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: despre admitere 2010
« Raspuns #30 : Noiembrie 09, 2009, 15:06:16 »
o sa incerc sa fiu cat mai originala si concisa pentru a-i epata pe domnii corectori :d!stiu de asemeni ca este si concurenta foarte mare,sunt 10 pe un singur loc,nu?:-SS

Offline pdt

• 305
  • An: I-Master
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: MBMCC
« Raspuns #31 : Noiembrie 09, 2009, 15:20:00 »
anul asta cam asa a fost, dar nu-ti face griji. multi vin total nepregatiti. stiu ca dupa o ora si ceva au iesit o groaza din examen.

Offline MONNA

• 27
« Raspuns #32 : Noiembrie 09, 2009, 17:05:37 »
nu inteleg pentru ce mai vin!ce puteti sa-mi spuneti despre job-uri?poti fi student si sa ai un job in domeniul acesta al comunicarii?cauta companiile studenti?

Offline Karm

• 178
« Raspuns #33 : Noiembrie 09, 2009, 20:59:39 »
sa fim seriosi...nu am fost in niciun caz 10 pe loc  :eek: am fost mult mai putini
No1 Hooligan on nplay.ro

Offline c3zar

• 115
  • An: III-Zi
  • Grupa: 4
« Raspuns #34 : Noiembrie 09, 2009, 21:33:31 »
10 pe loc? :lol: au fost 2-3 pe loc

Offline ankara

• 270
    • Trip to Romania
  • Grupa: 5
« Raspuns #35 : Noiembrie 09, 2009, 21:45:02 »
eh... hai, nu fiti aiurea acum. Au fost in jur de 1200 de candidati, apr. 300 de locuri la comunicare, apr. 80 la psihologie si cam tot atatia la publicitate. Nicidecum 10 pe un loc, nu induceti fata in eroare. :jos:

Oricum, nu trebuie sa te intereseze cati alti candidati mai sunt, tu te pregatesti cat vei credea de cuviinta si mergi la admitere pentru tine, fara sa iti pese de unul si altul.
"Nu am voie sa fiu un obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar." Peter O`Toole

www.fatadelaradio.wordpress.com

Offline pdt

• 305
« Raspuns #36 : Noiembrie 10, 2009, 00:16:05 »
eh... hai, nu fiti aiurea acum. Au fost in jur de 1200 de candidati, apr. 300 de locuri la comunicare, apr. 80 la psihologie si cam tot atatia la publicitate. Nicidecum 10 pe un loc, nu induceti fata in eroare. :jos:

Oricum, nu trebuie sa te intereseze cati alti candidati mai sunt, tu te pregatesti cat vei credea de cuviinta si mergi la admitere pentru tine, fara sa iti pese de unul si altul.

Da, imi cer scuze pentru confuzie. Am ramas in cap cu numerele astea. In rest, ideea e sa nu te stresezi foarte tare de pe acum, ai timp destul din primavara incolo.

Offline aiirish

• 818
  • Imperfecțiune.
  • Grupa: 10
« Raspuns #37 : Noiembrie 11, 2009, 01:18:22 »

ba da. conteaza numarul de candidati. el spune ceva despre o facultate. multe, chiar  :w00t: (mai ales daca e vorba de o facultate la care se intra pe baza de examen).

Offline Delia Ch

• 238
  • Grupa: 2
  • Sectiune/Master: CMRU
« Raspuns #38 : Noiembrie 11, 2009, 10:37:55 »
la examenul de romana nu trebuie sa fii super creativ  :d trebuie sa ai grija sa nu deviezi de la subiect. sa fii concis si sa nu bati campii. aa, si trebuie sa scrii corect gramatical  :d

Offline MONNA

• 27
« Raspuns #39 : Noiembrie 11, 2009, 13:43:20 »
Sa inteleg ca nu se puncteaza "toceala" ci complexitatea si totodata creativitatea subiectului!am sa incerc sa dau cat mai multe exemple din opere literare pentru a diversifica subiectul si sa-mi evidentiez punctul de vedere, acolo unde e cazul!
   Multumesc tuturor pentru sfaturi si incurajari!!
« Ultima Modificare: Noiembrie 11, 2009, 13:45:39 de MONNA »

Offline ankara

• 270
    • Trip to Romania
  • Grupa: 5
« Raspuns #40 : Noiembrie 11, 2009, 14:30:58 »

ba da. conteaza numarul de candidati. el spune ceva despre o facultate. multe, chiar  :w00t: (mai ales daca e vorba de o facultate la care se intra pe baza de examen).

Ma refeream la a nu se stresa din cauza faptului ca mai sunt nu stiu cati alti candidati la admitere sau la aceeasi proba la care sustine si ea examenul, O spun din experienta... eu am fost cam panicata ca mai eram inca pr. 600 la romana si n-a avut nici un sens. Am luat o nota mare.

Iti dau dreptate. Evident ca numarul candidatilor la admiterea pe baza de examen (mai ales) spune multe despre o facultate.
"Nu am voie sa fiu un obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar." Peter O`Toole

www.fatadelaradio.wordpress.com

Offline Delia Ch

• 238
  • Grupa: 2
  • Sectiune/Master: CMRU
« Raspuns #41 : Noiembrie 11, 2009, 18:46:59 »
poti sa te uiti pe baramele de anul trecut de la subiecte sa vezi cam ce s-a punctat la fiecare subiect. oricum nu o sa poti memora 100 de eseuri  :lol: ideea e sa stii materia si ce sa scrii la fiecare subiect ptr ca in ziua examenului oricum o sa formulezi total altfel de cum ai scris initial (si e si normal). Plus ca tine si de noroc :d

Offline ZDS

• 1
    • asdasd
  • Grupa: 1
« Raspuns #42 : Noiembrie 13, 2009, 19:51:47 »
Foarte bune informatiile
sdadasdas

Offline YunaFFX

• 91
  • An: II-Master
  • Sectiune/Master: MCA
« Raspuns #43 : Noiembrie 16, 2009, 22:20:54 »
salut.am si eu o intrebare pt cei care au dat la economie.din ce am vazut la admiterea din 2009 s-a dat numai teorie.un profesor de economie mi-a zis ca s-ar da aplicatii.e adevarat?astept raspuns din partea voastra  :)

seara buna :arigato:
« Ultima Modificare: Noiembrie 16, 2009, 23:34:28 de go_me_21 »
There is no book or teacher to give you the answers, to show you the path. Choose your own way!

Offline Rail

• 2
  • An: -
« Raspuns #44 : Noiembrie 17, 2009, 08:55:37 »
dupa ce manual,carti ar trebui sa invat pt admitere la romana