Forumul FCRP

despre admitere 2010

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline dinu alina

  • ***
  • 11
  • An: Absolvent2008
  • Grupa: -
despre admitere 2010
« : Septembrie 16, 2009, 14:31:07 »
Buna, ma intereseaza daca exista la Brasov, in cadrul facultatii de comunicare si relatii publice, invatamant de zi sau doar ID? Desi sunt din Bucuresti pot da admitere la Brasov? Daca admiterea se face in Bucuresti, exista posibilitatea de transfer la Brasov? Multumesc anticipat si astept raspuns.

Offline glorybox

  • ******
  • 625
  • what's all the hubbub... bub?
    • press pause.
  • An: III-Zi
  • Grupa: 12
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: despre admitere 2010
« Raspuns #1 : Septembrie 16, 2009, 14:38:22 »
În Braºov e doar FCRP ID, sorry. Probabil dacã ai intra la ID în Bucureºti te-ai putea transfera la Braºov la ID, dar nu sunt sigurã.

De ce vrei sã vii la Braºov?

Offline dinu alina

  • ***
  • 11
  • An: Absolvent2008
  • Grupa: -
Re: despre admitere 2010
« Raspuns #2 : Septembrie 23, 2009, 15:35:41 »
Intrebarea era pt fiica mea care vrea sa dea la zi. Dorinta ei este sa intre la zi, la Brasov. Ar fi de acceptat si transferul, daca exista invatamant de zi.

Offline Rail

  • ***
  • 2
  • An: -
  • Grupa: -
Re: despre admitere 2010
« Raspuns #3 : Octombrie 02, 2009, 19:20:25 »
am inteles ca se da si un interviu din materia aleasa la proba de admitere.Poate cineva sa-mi dea mai multe informatii,va rog

Offline fabiana.my

  • ***
  • 5
  • An: Absolvent2008
  • Grupa: -
Re: despre admitere 2010
« Raspuns #4 : Octombrie 04, 2009, 03:30:09 »
buna! as dori sa dau la fcrp la snspa, iar admiterea la romana, insa am vb pe acest forum cu f multe persoane care spun despre admitere ca este incredibil de grea... plus de asta, as dori sa astept pana pe 18 noimbrie,la ziua portilor deschise pentru a afla structura admiterii 2010 direct de la facultate. Aveti cumva idee daca va ramane accesi , avand in vedere ca s-au schimbat atatea (bac -ul,de exemplu) ? Pe ce anume trebuie sa ma axez ,pentru ca am scos de pe net subiectele de admitere 2009 in care este scris doar titlul , fara planul eseurilor.. adica ma gandesc (cum mi au zis multi de pe forum) ca este o subiectivitate foarte mare avand in vedere ca nu este dat niciun plan. Am temeri  mari si nu vreau sa ma descurajez pentru ca am inteles ca este o facultate f de viitor si chiar as vrea sa incerc.. Si as avea o rugaminte, nu am gasit pe site admiterea 2009, ci doar cea din 2008 si subiectele (cele 100 variante pe 2009) daca o are cineva sa mi o tr pe mail ( fabiana.iacob ) Multumesc aniticipat si succes celor care tocmai au intrat la fcrp si astept pareri de la cei care tocmai au trecut de admitere !

Offline AnaAlex

  • ***
  • 17
  • An: I-Master
  • Grupa: -
Re: despre admitere 2010
« Raspuns #5 : Octombrie 06, 2009, 18:36:42 »
buna! as dori sa dau la fcrp la snspa, iar admiterea la romana, insa am vb pe acest forum cu f multe persoane care spun despre admitere ca este incredibil de grea... plus de asta, as dori sa astept pana pe 18 noimbrie,la ziua portilor deschise pentru a afla structura admiterii 2010 direct de la facultate. Aveti cumva idee daca va ramane accesi , avand in vedere ca s-au schimbat atatea (bac -ul,de exemplu) ? Pe ce anume trebuie sa ma axez ,pentru ca am scos de pe net subiectele de admitere 2009 in care este scris doar titlul , fara planul eseurilor.. adica ma gandesc (cum mi au zis multi de pe forum) ca este o subiectivitate foarte mare avand in vedere ca nu este dat niciun plan. Am temeri  mari si nu vreau sa ma descurajez pentru ca am inteles ca este o facultate f de viitor si chiar as vrea sa incerc.. Si as avea o rugaminte, nu am gasit pe site admiterea 2009, ci doar cea din 2008 si subiectele (cele 100 variante pe 2009) daca o are cineva sa mi o tr pe mail ( fabiana.iacob ) Multumesc aniticipat si succes celor care tocmai au intrat la fcrp si astept pareri de la cei care tocmai au trecut de admitere !


Fabiana, subiectele pe 2009 le gasesti aici http://www.comunicare.ro/Limba%20si%20literatura%20romana.pdf

Offline aisha

  • *****
  • 90
  • An: III-Zi
  • Grupa: 4
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: despre admitere 2010
« Raspuns #6 : Octombrie 06, 2009, 21:38:41 »
Buna Fabiana ! eu totcmai am dat admitere anul acesta la fcrp....nu mai fi atat de panicata si nu fi pesimista. Pana acum cateva luni si eu eram la fel de speriata ca tine...singura diferenta e ca eu m-am hotarat sa dau aici cu putine luni inainte de bac :d  am avut noroc ca mi-a placut romana si m-am apucat din timp de subiecte. Din pacate la celelalte materii de admitere s-au luat note mult mai mari..dar nu te descuraja....daca inveti totul o sa fie ok ! Profesorii sincer si mie mi s-au parut cam subiectivi dar spre norocul meu am intrat. Multa bafta si sper sa ne vedem la anul  :agree:

Offline oktaaa

  • ******
  • 295
    • http://argumentics.blogspot.com/
  • An: Absolvent2010
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: --
Re: despre admitere 2010
« Raspuns #7 : Octombrie 06, 2009, 21:51:43 »
Buna, ma intereseaza daca exista la Brasov, in cadrul facultatii de comunicare si relatii publice, invatamant de zi sau doar ID? Desi sunt din Bucuresti pot da admitere la Brasov? Daca admiterea se face in Bucuresti, exista posibilitatea de transfer la Brasov? Multumesc anticipat si astept raspuns.

Exista la Braºov un "CRP" (adicã "Facultatea de Comunicare si Relatii Publice" fãrã "Facultatea") la care, din cate am inteles, licentele se dau cu profesori de la noi. Cel puþin aºa le-au spus profesorii de acolo. Asadar, raspunsul e ca poþi da la zi, dar nu la FCRP, la acel CRP. Cred ca este in cadrul Univ. Transilvania. Cred.


Offline clau_chibiusa

  • ****
  • 31
  • An: -
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: --
Re: despre admitere 2010
« Raspuns #8 : Octombrie 13, 2009, 23:32:21 »
hmm...dar unde pot gasi si eu niste detalii despre FCRP din Cluj sau Iasi?   la admitere se dau aceleasi subiecte ca si in bucuresti ? multumesc! :)
be you..life's too short to be somebody else...

don't let anybody tell you..life can't get any better...

Offline Ina_me

  • ****
  • 32
  • An: III-Zi
  • Grupa: 1
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: despre admitere 2010
« Raspuns #9 : Octombrie 14, 2009, 14:45:06 »
aisha, la celelalte materii de admitere s-au luat note mai mici, nu mai mari. La romana s-a luat nota 10, la celelalte in schimb, nu!
Daca ai un vis trezeste-te si urmeaza-l!

Offline dinu alina

  • ***
  • 11
  • An: Absolvent2008
  • Grupa: -
Re: despre admitere 2010
« Raspuns #10 : Octombrie 16, 2009, 11:56:28 »
Buna, ma intereseaza daca exista la Brasov, in cadrul facultatii de comunicare si relatii publice, invatamant de zi sau doar ID? Desi sunt din Bucuresti pot da admitere la Brasov? Daca admiterea se face in Bucuresti, exista posibilitatea de transfer la Brasov? Multumesc anticipat si astept raspuns.

multumesc mult, o sa intru pe site-ul Universitatii Transilvania

Exista la Braºov un "CRP" (adicã "Facultatea de Comunicare si Relatii Publice" fãrã "Facultatea") la care, din cate am inteles, licentele se dau cu profesori de la noi. Cel puþin aºa le-au spus profesorii de acolo. Asadar, raspunsul e ca poþi da la zi, dar nu la FCRP, la acel CRP. Cred ca este in cadrul Univ. Transilvania. Cred.



Offline MONNA

  • ****
  • 27
  • An: I-Zi
  • Grupa: 6
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: despre admitere 2010
« Raspuns #11 : Octombrie 19, 2009, 20:54:55 »
Buna Aisha!ai putea sa-mi dea niste exemple de eseuri pe care le-ai facut pentru admitere?Mc!Monna
« Ultima Modificare: Ianuarie 28, 2010, 15:33:41 de ªumilicã »

Offline alexandra1

  • ******
  • 221
  • An: III-Zi
  • Grupa: 8
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: despre admitere 2010
« Raspuns #12 : Octombrie 28, 2009, 00:57:28 »
dar facand media? :confuz:
aisha, la celelalte materii de admitere s-au luat note mai mici, nu mai mari. La romana s-a luat nota 10, la celelalte in schimb, nu!

Offline Ina_me

  • ****
  • 32
  • An: III-Zi
  • Grupa: 1
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: despre admitere 2010
« Raspuns #13 : Octombrie 28, 2009, 12:18:16 »
E drept ca cei mai multi au ales lb. romana ca materie de examen. La filosofie stiu sigur ca nici macar jumatate din câþi au ales materia asta, nu au intrat la fcrp. De economie si psiho nu m-am interesat, insa raportat la nr de studenti care au ales una din materiille de concurs, cele mai mari note au fost totusi la romana.
Daca ai un vis trezeste-te si urmeaza-l!

Offline CrissC

  • ****
  • 33
  • Arachibutyrophobia :)
  • An: II-Zi
  • Grupa: 2
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: despre admitere 2010
« Raspuns #14 : Octombrie 28, 2009, 13:27:25 »
aisha, la celelalte materii de admitere s-au luat note mai mici, nu mai mari. La romana s-a luat nota 10, la celelalte in schimb, nu!
s-a luat zece si la celelalte materii de examen....oricum asta nu este relevant...da admitere la materia cu care te simti tu cel mai confortabil, la care poti invata cel mai bine si atunci admiterea nu ti se va mai parea asa de grea  :yeah:
“There is no sin except stupidity.”
Oscar Wilde