Forumul FCRP

Despre noua tema a forumului

0 Membri si 2 Vizitatori vizualizeaza acest subiect.

Offline bilutze

• 61
  • An: Absolvent2009
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: --
Re: Despre noua tema a forumului
« Raspuns #30 : Decembrie 06, 2009, 03:09:45 »
Enervant rosul asta. Albastru, e o culoare mai relaxanta.
http://www.psd.ro/
"Critical thinking is nearly a lost process. Last year Barney Frank publicly referred to critical thinking as the ability to criticize."  - QuantumRising, user anonim de pe youtube.

Offline myrunad

• 27
  • Sigur ca exista dragoste la prima vedere
  • An: I-Master
  • Sectiune/Master: MCA
« Raspuns #31 : Decembrie 06, 2009, 06:11:16 »
de ce a trebuit sa l schimbi? era chiar ok.

Offline radu

• 456
    • radurestivan.ro
  • An: II-Master
  • Sectiune/Master: MAV
« Raspuns #32 : Decembrie 06, 2009, 10:06:11 »
Oh, no. Tema veche, please. Sau ceva asemanator.

Offline oktaaa

• 295
    • http://argumentics.blogspot.com/
  • An: Absolvent2010
« Raspuns #33 : Decembrie 06, 2009, 11:09:27 »
Înainte, dacă în timp ce postai dădeai ctrl+i sau ctrl+b, îți apăsa butonul de Bold sau de Italic. Acum, nu.
Nevărdăles, până la urmă de ce s-a schimbat tema?

Offline Șumilică

• 1.106
  • An: Absolvent2008
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
« Raspuns #34 : Decembrie 06, 2009, 12:03:50 »
Esti sigur ca nu folosesti alt browser decat ultima oara cand ai folosit functia? Sau poate ai dezactivat javascript.
Pentru ca mie imi merge sa apas pe ctrl+b sau ctrl+i si sa-mi scrie cu italic sau bold.

Am mai raspuns la intrebarea 'de ce?'. Am upgradat soft-ul (ca asa trebuie, sa-l ai la zi pentru a nu avea gauri de securitate si diverse bug-uri), iar tema veche a devenit incompatibila.

In momentul de fata incerc sa o modific pentru a o face compatibila cat de cat. Faza e ca oricat as incerca tot vor fi o gramada de aberatii vizuale asa ca o voi lasa doar ca optiune pentru cine vrea sa-si schimbe tema (asta daca reusesc sa o fac sa mearga).

@bilutze poti schimba pe tema "Tema de baza a softului forumului - Rotund-Albastru" de aici: http://www.fcrp.ro/forum/index.php?action=theme;sa=pick; si nu vei mai vedea rosu.

@Smurf - cand esti in pagina de postare, da 1-2 refresh-uri. Incearca sa vezi daca merge cu alt browser, daca merge inseamna ca trebuie sa-ti stergi cookie-urile si cache-ul. Chiar nu exista niciun motiv din partea forumului sa nu ti se afiseze zambaretii.

@aripa - tema veche se baza foarte mult pe tabele. Orice informatie era delimitata de un dreptunghi, poate d-aia navigai mai bine. Si in asta o sa te obisnuiesti cu timpul, o sa gasesti alte repere vizuale. Nu ne-am chinuit cine stie ce mult la adaptarea acestei teme, iti dai seama ca folosim o tema gratuita. Eu as dori sa pot sa apelez la un serviciu contra-cost pentru o tema mult mai personalizata, dar fonduri nu-s si nici nu stiu daca ar merita efortul.
« Ultima Modificare: Decembrie 06, 2009, 12:15:52 de Șumilică »

"Astazi, daca nu esti confuz, inseamna ca nu gandesti clar.."
U. Peter

Offline elenas

• 511
  • "Lasa ideile sa te violeze, din cand in cand!"
« Raspuns #35 : Decembrie 06, 2009, 12:14:33 »
Momentan nu se poate. Tema veche nu este compatibila cu softul nou.

Daca vrei, pentru tine, pot instala o tema din cele compatibile, uita-te pe lista asta:

http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?action=search;version=51

"iadul e un loc infricosator, dar cei mai interesanti oameni ajung acolo!"

Offline Justbobo

• 216
  • la mișto n-am luat pe nimeni niciodată,oare?
  • An: III-ID
  • Grupa: 3
« Raspuns #36 : Decembrie 06, 2009, 12:15:31 »
nu stiu ce aveti cu tema si cu aspectul forumului . O sa ne obisnuim in special datorita faptului ca arata foarte bine  :yeah: mie imi place combinatia rosu-alb  :wub:
peace  :arigato:

Offline amanda

• 987
  • Andreea Mitan
  • An: Profesor
« Raspuns #37 : Decembrie 06, 2009, 12:59:13 »
@Sumilica - E ok tema, eu nu vad nici o problema functionala la ea, dar am trei mentiuni mai curand artistice:

1. trebuie sa dau scroll ca sa citesc prima postare din topic. nu ma deranjeaza foarte mult dar imi placea sa ma prind dintr-o privire daca vreau sa citesc mai jos sau nu. am putea afisa pentru asta o poza mai mica in zona de sus a paginii pentru userul cu care esti conectat?
2. culorile par bolnave. la mine pe laptop (mentionez ca orice altceva se vede in culori normale) rosul asta pare putred. recunosc, am o pasiune pentru culorile tari si sunt probabil foarte subiectiva dar astea mi se par batranesti/suferinde.
3. arabescurile din stanga sus, de sub sigla, sunt parca mai potrivite pentru un blog de domnisoara decat pentru un forum care e legat de o institutie non-artistica. mie imi place mult sigla facultatii, cea cu doua profiluri fata in fata/vaza. am putea s-o folosim pe langa fcrp.ro ca element de decor, in locul astora?
Adrese de e-mail oficiale: andreea.mitan (at) comunicare punct ro (inlocuiti (at) cu @ si punct cu .)
andreea.mitan@facultateademanagement.ro

Offline GreaterBoy

• 510
  • enjoy the life with all its difficulties!
  • An: III-Zi
  • Grupa: 14
« Raspuns #38 : Decembrie 06, 2009, 13:15:06 »
n-am obiectii, doar ca albastru' imi place mai mult decat rosu' asta sau ce e :cutit:.. da' e okay, parca are ceva mai mult functii or am missin' somethin':D?!
Don't give up your dreams, they're the reason to live further..

Offline Șumilică

• 1.106
« Raspuns #39 : Decembrie 06, 2009, 13:15:26 »
Multumesc pentru sugestii constructive amanda!

1. Apasa pe sageata din dreapta sus, o sa vezi ca se restrange avatarul si celelalte informatii. Tocmai pentru asta am pus in meniul principal "linkuri rapide", ca sa te poti duce la mesajele noi fara sa fie nevoie sa ai bara de profil coborata. Daca nici asa nu vezi primul mesaj din topic inseamna ca ai netbook sau rezolutie foarte mica :O Daca aveti alte sugestii de linkuri rapide le ascult.

2. Nu ma prea pricep la culori, dar prin 'culori bolnave' te referi la culori pale? Culorile sunt astfel pentru a iesi textul in evidenta. Daca crezi ca s-ar potrivi alte culori te rog fa-mi un print screen si arata-mi cu sageata ce culori vrei sa schimbi si da-mi alternativa.

3. Pot scoate imaginea de fundal. Mai e altcineva de acord?
E o idee buna cea cu profilurile, dar ma gandesc cum am putea sa le punem față în față pe forum. Sau te referi sa le punem ca logo? Ar merge un profil in spatiul din stanga sus si celalalt in spatiul din dreapta sus? vezi imaginea atasata. Daca da, cine stie si vrea sa faca astfel de profiluri sa se anunte  8-)
« Ultima Modificare: Decembrie 06, 2009, 13:22:10 de Șumilică »

U. Peter

Offline David

• 382
  • ok go
    • David
  • Grupa: 11
« Raspuns #40 : Decembrie 06, 2009, 14:06:32 »
daca iese basescu zic sa lasam tema asta. macar ceva sa se schimbe in viata noastra :))

congrats, șumi ;)

p.s: eu am activat js, iar daca selectez textul si apas ctrl i / ctrl b imi deschide alte chestii.

Offline Smurf

• 1.240
  • ma gasiti la: 0761 630 269
    • Gameloft
  • An: Absolvent2010
  • Sectiune/Master: MBMCC
« Raspuns #41 : Decembrie 06, 2009, 14:13:14 »
da, deci dupa 2-3 refresh-uri apar si zambaretii, in orice browser  :yeah:

da' vorba amandei, asta numai rosu nu e..daca se poate, o culoare mai vie ar fi mult mai ok..dar, in rest, incep sa ma obisnuiesc, desi tot vechea tema era mai blanda cu ochii si timpul meu  8-)

Offline Șumilică

• 1.106
« Raspuns #42 : Decembrie 06, 2009, 14:47:34 »
Voi folositi firefox? Pentru ca e singurul browser in care nu (mai) merge CTRL+B/I. Verificasem DOAR in Opera, Chrome si Internet Explorer (8).
Stiu ca e cel mai folosit browser asa ca incerc sa vad ce pot face...
In locul acestui rosu sugerati-mi un cod de culoare (sau o familie de coduri).

U. Peter

Offline Joanna

• 43
  • Grupa: 3
« Raspuns #43 : Decembrie 06, 2009, 14:51:55 »
la prima vedere imi place mult noua tema! mi se pare mai clara fata de cea veche.
I don't care what the future holds cause I'm right here and I'm today.

Offline cernobyte

• 526
  • Alex Zaharia
    • Alex Zaharia
  • An: I-Master
  • Grupa: 8
« Raspuns #44 : Decembrie 06, 2009, 15:15:25 »
Foarte draguta noua tema  :)) imi place foarte mult ca scrie bolduit si cu "nou" langa ceea ce este... nou  :lol:
Daaar vad ca are niste chestii in neregula: de exemplu cum apar datele persoanei care posteaza ceva( nu apar toate ca inainte si ce era jos e trecut in dreapta...) e putin dubios.. ma ameteste :nervi: