Forumul FCRP

Imn FCRP

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline Cătălin

• 4.525
  • I'm beautiful in my way Cause God makes no mistake
    • Catalin Vieru
  • An: Absolvent2009
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: Imn FCRP
« Raspuns #15 : Aprilie 03, 2010, 15:07:31 »
nu stiu doar eu. :dry: generatiile 2008, 2009 cat si actualii ani III si II (partial cred) cunosteau deja acest lucru... puteti cauta pe forum sa vedeti si de cand dateaza acest lucru. :p
contează de când e?
e o porcărie sinistră sau o glumă proastă
mai bine fără.
oricum dacă lumea vrea altceva și o să se aleagă altă melodie, ce o să faci Cătălin? nu e ca și cum ar fi scris undeva și ștampilat. nu e ca și cum ai mai fi student.
copii, dacă vreți altceva, mai puțin idiot, săriți cu propuneri  :typerhappy:

bunul-simt chiar e dusmanul tau de moarte? nu e ok sa jignesti cateva generatii, nu crezi? :dry:
imnul asta a fost ales ad-hoc de majoritate la un party memorabil... imnul asta ramane in sufletul oricarui fcrpist si normal ar fi sa duceti traditia mai departe in amintirea unui spirit nemuritor. stiu ca suna dubios, dar asta e adevarul. nu poti schimba un imn asa usor. pana la urma, mare parte din generatiile amintite de mine inca mai fac parte din fcrp chiar daca sunt la master... asadar, pt majoritate asta e imnul. nu cred ca anul I reprezinta vreo majoritate aici si acum. cel mai simplu ar fi sa acceptati ceea ce este, de schimbat nu este cazul, nu aveti cum oricat veti vrea. :agree:

Offline oktaaa

• 295
    • http://argumentics.blogspot.com/
  • An: Absolvent2010
  • Sectiune/Master: --
« Raspuns #16 : Aprilie 03, 2010, 15:20:02 »
Eu propun

Samwell - "What What (In the Butt)"

Offline the lexicoaster

• 13
    • The Lexicoaster
  • An: -
  • Sectiune/Master: Psihologie
« Raspuns #17 : Aprilie 03, 2010, 15:24:20 »
de ce nu am avea cum sa schimbam? de obicei generatiile care vin din urma schimba lucrurile, spre nemultumirea celor din generatiile mai vechi. de multe ori am avut impresia ca cei mai mari sunt foarte nemultumiti ca bobocii inteleg anapoda spiritul fcrp. plus constantele plangeri ca petrecerile nu mai sunt ca pe vremea lor. poate e timpul sa fiti mai deschisi la schimbare, ca asa evolueaza toate lucrurile, prin schimbare.

p.s. nu vreau sa pun la indoiala "the ways of the older ones", ce am scris este doar perspectiva mea
p.p.s. care e motto-ul facultatii?
here comes the youth and beauty brigade

Offline Pitikutzu

• 229
  • Bubble Bee.
  • An: I-Zi
  • Grupa: 1
« Raspuns #18 : Aprilie 03, 2010, 15:28:52 »
Normal ca nu se va alege un imn din 2 propuneri. Si nu, nu este vorba de lipsa de bun-simt, dar este ilogic sa pastrezi ceva ce nu te reprezinta. Nu zic acum ca vai, doamne, trebuie sa schimbam imnul or else nu o sa mai dormim noaptea. Si nici nu este ceva vital. A venit ca o propunere din partea lui Kraker care, asa cum ne-a invatat, are idei geniale care sunt, din pacate, deja luate  :lol:

Dar ... nu trebuie sa iei totul asa, ca si cum aoleu, suntem niste monstruleti care vrem sa schimbam totul in facultate. Nu. Hai mai bine sa asteptam sa vedem cum decurg lucrurile, ce propuneri mai sunt...

P.S: Si daca zici ca imnul a fost ales ad-hoc la o petrecere FCRP, e de inteles de ce multa lume nu stie. Pentru ca la party-uri nu vin toti FeCeRePeii si nu a fost ceva unanim. In consecinta, poate ca este mai buna abordarea lui Kraker. Avem niste propuneri, includem si imnul actual si propunerile noi, facem un sondaj si vedem care castiga. Fair enough?  :-?

@the lexicoaster: Motto-ul FCRP este: Comunic, deci exist.
"To new beginnings. To the pursuit of... somethingness." ...

Offline mili999

• 66
    • gheomotoace
  • An: III-Zi
  • Sectiune/Master: Publicitate
« Raspuns #19 : Aprilie 03, 2010, 15:33:27 »
Propunere nr 3:
chacarron

Offline Magda Râșnoveanu

• 1.298
  • Change you passion for glory!
    • Aripi Romanesti
  • An: I-Master
  • Sectiune/Master: MBMCC
« Raspuns #20 : Aprilie 03, 2010, 15:42:24 »
propunere

va rog, fac orice ptr acest imn  :huh:
Only as high as I reach can I grow, only as far as I seek can I go, only as deep as I look can I see, only as much as I dream can I be

www.aripiromanesti.ro

Offline kraker

• 563
  • toate cuvintele mele sunt stricate
  • An: -
  • Grupa: 8
« Raspuns #21 : Aprilie 03, 2010, 15:59:08 »
propunere

e genială piesa :X:X:X:X:X dar cred că ar trebui să fie ceva "cântabil" adică la o petrecere ceva, la o adunare add hoc, cântat pe străzi, etc ... :))
"mai adânc decât mine în mine însumi este gândul. el îmi dă bucuria , dacă mi-o poate da cineva" noica

Offline Aleka

• 211
    • Sunshine Sarah
  • Grupa: 12
« Raspuns #22 : Aprilie 03, 2010, 16:05:11 »
MGMT imi place... iar propunerea nr. 3 e *ahem* geniala, daca ar putea fi cantata si nu bombanita.  :lol:
No regrets, just love. ♥

Offline ilinca:D

• 31
  • Grupa: 5
« Raspuns #23 : Aprilie 03, 2010, 16:10:48 »
Omul cu sobolani - Oda (In Piata Romana)

Param pam pam  :d

Offline Pitikutzu

• 229
  • Bubble Bee.
« Raspuns #24 : Aprilie 03, 2010, 16:23:25 »
Kraker   :mafia: si mie imi place MGMT, na!

Offline David

• 382
  • ok go
    • David
  • Grupa: 11
« Raspuns #25 : Aprilie 03, 2010, 16:31:58 »
Catalin, esti c-un an mai mare decat mine si stii ca am fost mai pe la toate petrecerile facultatii. Vreo doua de-oi fi ratat. E, in toata petrecania asta eu n-am auzit genius si cheful cantat, dansat ori trait. Spiritul asta al facultatii se manifesta prin studentii ei, iar daca ei nu se identifica deloc cu ce a fost odata atunci au tot dreptul sa-si schimbe lumea. Stii ca inca exista batrani care isi amintesc cu nostalgie de vremea comunismului, cand aveau ei de toate (mai putin curent electric dupa 10).

Daca eram intrebat anul trecut pe vremea asta ce melodie ar putea reprezenta fecerepeul as fi ales sex in flacari sau supermassive blackhole. Acum nu stiu ce gusturi au astia mici, dar ascult.

Offline Cătălin

• 4.525
  • I'm beautiful in my way Cause God makes no mistake
    • Catalin Vieru
  • An: Absolvent2009
« Raspuns #26 : Aprilie 03, 2010, 16:38:33 »
david, acel party a avut loc cand tu nu erai inca in facultate.

in fine... nu intram in polemici... eu am zis ce si cum... spor la ales imn. dragut ar fi ca acest imn nou sa reprezinte majoritatea din FCRp, adica tot ce inseamna universitar I-III zi si id cat si master I-II zi, id, online.

Offline Magda Râșnoveanu

• 1.298
  • Change you passion for glory!
    • Aripi Romanesti
  • An: I-Master
  • Sectiune/Master: MBMCC
« Raspuns #27 : Aprilie 03, 2010, 16:54:54 »
propunere

e genială piesa :X:X:X:X:X dar cred că ar trebui să fie ceva "cântabil" adică la o petrecere ceva, la o adunare add hoc, cântat pe străzi, etc ... :))

:))) =))
Only as high as I reach can I grow, only as far as I seek can I go, only as deep as I look can I see, only as much as I dream can I be

www.aripiromanesti.ro

Offline Banana_PTK

• 1.028
  • Wave your flag!!
  • Grupa: 3
« Raspuns #28 : Aprilie 03, 2010, 17:12:32 »
   .
« Ultima Modificare: Aprilie 03, 2010, 17:22:43 de Banana_PTK »
Nu tu mă, mie!!!

Offline Pitikutzu

• 229
  • Bubble Bee.
« Raspuns #29 : Aprilie 03, 2010, 17:19:46 »
Spiritul asta al facultatii se manifesta prin studentii ei, iar daca ei nu se identifica deloc cu ce a fost odata atunci au tot dreptul sa-si schimbe lumea. Stii ca inca exista batrani care isi amintesc cu nostalgie de vremea comunismului, cand aveau ei de toate (mai putin curent electric dupa 10).

My point exactly  :yeah: