Forumul FCRP

Proiect-provocare

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline Snowwhite90

• 130
  • An: III-Zi
  • Grupa: 2
  • Sectiune/Master: Publicitate
Proiect-provocare
« : Octombrie 13, 2010, 18:44:08 »
Hey! Avand in vedere discutiile de azi de la curs, am zis sa deschid un subiect legat de proiectul cu filmuletul/spotul legat de promovarea SNSPA, FCRP sau Publicitate. Poate stabilim echipele, discutam "discutii"...
Deci?
Alexa

Offline bogga

• 28
  • An: II-Zi
  • Grupa: 1
Re: Proiect-provocare
« Raspuns #1 : Octombrie 13, 2010, 23:41:53 »
Deci ar fi interesant si ar fi o sansa buna de a lucra in echipa, de a ne familiariza cu echipamentele cu softurile etc, mai mult decat am avea timp la seminar ... i'm in

Offline Cukii

• 20
« Raspuns #2 : Octombrie 14, 2010, 00:10:18 »
Ah, eu am lipsit. Poate cineva sa scrie despre ce e vorba mai exact? :) Pleaaase?

Offline Snowwhite90

• 130
« Raspuns #3 : Octombrie 14, 2010, 08:39:04 »
Profu ne-a propus ca activitate de seminar sa facem tot anul de publicitate 3 echipe si fiecare dintre echipe sa faca un spot de 30 de secunde sau un mic filmulet documentar in care sa promovam una din urmatoarele: SNSPA, FCRP sau Publicitatea. A zis ca asteapta sa ii spunem noi care sunt echipele si ce tema si-a ales fiecare. O sa invatam la curs si despre cadre, si editarea lor, o sa mai fie o activitate, tot pe echipe, de data asta de 3 persoane si fiecare va juca pe rand rolul cameramanului, al reporterului si a celui intervievat. Ne-a spus mai multe lucruri, dar prinipalele cam astea ar fi. In rest, daca vrei cursul, vorbeste cu unul din colegi.
Alexa

Offline bogga

• 28
  • Grupa: 1
« Raspuns #4 : Octombrie 14, 2010, 10:15:36 »
Au si cei de la comunicare cursul asta ?

Offline mirela_pirvan

• 496
  • Grupa: 6
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
« Raspuns #5 : Octombrie 14, 2010, 10:45:10 »
nu. noi avem doar cursul de Publicitate pe care voi l-ati avut anul trecut. incepand din anul 2 incepem sa ne diferentiem mai mult. noi pe comunicare, voi pe publicitate

Offline Kmy

• 227
  • An: I-Zi
« Raspuns #6 : Octombrie 14, 2010, 17:18:20 »
pana la urma cum ramane cu orarul? vom face ambele grupe saptamanal? sau se va face ca si cum ar fi un seminar si facem pe rand?
"Tell me and I´ll forget,
 Show me and I might remember,
 Involve me and I´ll understand."
 - Benjamin Franklin

Offline aiirish

• 818
  • Imperfecţiune.
  • Grupa: 10
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
« Raspuns #7 : Ianuarie 08, 2011, 23:18:03 »
Au si cei de la comunicare cursul asta ?

nu. noi avem doar cursul de Publicitate pe care voi l-ati avut anul trecut. incepand din anul 2 incepem sa ne diferentiem mai mult. noi pe comunicare, voi pe publicitate

ba cam da. doar ca in semestrul al doilea al anului al doilea - "comunicare audio-vizuala" se numeste la specializare CRP; din ce vad ca discutati aici despre taskuri deduc ca e cam aceeasi treaba (tind sa cred ca e vorba si despre acelasi suport de curs  :))).
cred ca ar fi fain sa va mobilizati sa realizati un spot de promovare FCRP... asa ca spor!