Forumul FCRP

Suport de curs si alte nebunii organizatorice

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline Smurf

  • ******
  • 1.240
  • ma gasiti la: 0761 630 269
    • Gameloft
  • An: Absolvent2010
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: MBMCC
Suport de curs si alte nebunii organizatorice
« : Octombrie 22, 2010, 10:31:34 »
Ieri Dl Prof Dobrescu ne-a spus ca vom avea 2 carti din care invatam la aceasta materie:

1. Suportul de curs "Geopolitica" (manualul nostru de anul 2, ptr. fecerepei), pe care l-am atasat mai jos, cu mentiunea ca nu mai tin minte daca editia asta era cea mai recenta - spuneti-mi voi, please.

2. Cartea "Viclenia Globalizarii" a dlui prof. Dobrescu - disponibila la noi la biblioteca+depozitul de carte, la pretul de aproximativ 23 lei (ptr. cine nu stie, biblioteca+depozitul de carte sunt in cladirea din Povernei, la subsol - intrati pe usa din dreapta cum priviti de la poarta, usa unde sunt scarile in spirala, pe care coborati)

Inca ceva. M-ati intrebat, cei care ati termiant FCRP-ul, daca ne putem echivala Globalizarea.
Well, am vorbit ieri cu dl profesor..nu prea se pune problema de echivalare, pentru ca materia e diferita de ce am facut noi in anul II..sounds like bull#&@t, I know, dar chiar e diferita..insa, dl profesor a zis ca o sa discute cu dl Enache ca sa vada concret ce-am facut pe la seminarii..nu stiu inca ce inseamna asta, ramane sa discutam la urmatorul curs..cert e ca NU se echivaleaza cu ce-am facut in anul 2, dar e posibil sa fie diferita modalitatea de evaluare..mai vedem..
« Ultima Modificare: Octombrie 22, 2010, 10:35:45 de Smurf »