Forumul FCRP

Proiect / Examen

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline cernobyte

  • *******
  • 526
  • Alex Zaharia
    • Alex Zaharia
  • An: I-Master
  • Grupa: 8
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: Proiect / Examen
« Raspuns #15 : Mai 15, 2012, 16:49:13 »
inteleg ca examenele vor fi in aceeasi zi, pe 1 iunie? nu mai e valabila varianta 28, 29 mai?

sonya, si eu imi puneam aceeasi intrebare. pentru mine ar fi mult mai ok pe 28 mai, pentru ca pe 1 am alt examen. daca are cineva vreo informatie de la dnul profesor, be kind and share!  :D

thanks!

Am vorbit cu dl. profesor la curs, joia trecuta, si a confirmat faptul ca examenele vor fi amandoua pe 1 iunie.

Offline Pitikutzu

  • ******
  • 229
  • Bubble Bee.
  • An: I-Zi
  • Grupa: 1
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: Proiect / Examen
« Raspuns #16 : Mai 15, 2012, 21:18:26 »
Examenul este pe 1 iunie de la 10, in aceeasi zi cu antropologia, care e de la 12.
"To new beginnings. To the pursuit of... somethingness." ...

Offline aleksandra

  • *****
  • 191
  • An: III-Zi
  • Grupa: 4
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: Proiect / Examen
« Raspuns #17 : Mai 18, 2012, 10:32:20 »
am si eu o intrebare putin offtopic, astazi nu s-a tinut seminarul de imaginea liderilor? am fost de la zece si n-am gasit pe nimeni. poate ma lamureste si pe mine cineva...thanks!

Offline leweese

  • *****
  • 92
  • An: I-Master
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: MCP-english
Re: Proiect / Examen
« Raspuns #18 : Mai 18, 2012, 20:01:46 »
se pare ca intr-adevar, nu s-a tinut..

Offline dayda

  • ****
  • 25
  • An: I-Master
  • Grupa: 2
  • Sectiune/Master: CMRU
Re: Proiect / Examen
« Raspuns #19 : Mai 24, 2012, 23:01:07 »
lamuriti-ma si pe mine va rog, daca se poate sa ne alegem acum acest optional chiar daca nu am venit deloc la cursuri si seminarii?  :help:
stie cineva??? :-?

Offline cernobyte

  • *******
  • 526
  • Alex Zaharia
    • Alex Zaharia
  • An: I-Master
  • Grupa: 8
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: Proiect / Examen
« Raspuns #20 : Mai 25, 2012, 00:08:37 »
lamuriti-ma si pe mine va rog, daca se poate sa ne alegem acum acest optional chiar daca nu am venit deloc la cursuri si seminarii?  :help:
stie cineva??? :-?

Nu stiu daca cineva, inafara de profi, ar putea sa iti raspunda 100% ca da sau ca nu, dar iti pot spune ceea ce se stie deja.
Nici la seminar, nici la curs nu s-a facut prezenta. La inceputul anului, din cate stiu cel putin de la grupa mea, nu s-au semnat liste cu optionale, iar, in orice caz, regulamentul spune ca se considera ca ai ales optionalul in momentul in care te prezinti la examen.
Eu mai cunosc oameni care nu au fost pana acu, dar vor sa vina la examen la Imaginea Liderilor.
Teoretic, cel putin, nu ar trebui sa fie o problema atata vreme cat te pregatesti pentru examenul scris si vii si il dai.

Offline dayda

  • ****
  • 25
  • An: I-Master
  • Grupa: 2
  • Sectiune/Master: CMRU
Re: Proiect / Examen
« Raspuns #21 : Mai 25, 2012, 01:16:25 »
lamuriti-ma si pe mine va rog, daca se poate sa ne alegem acum acest optional chiar daca nu am venit deloc la cursuri si seminarii?  :help:
stie cineva??? :-?

Nu stiu daca cineva, inafara de profi, ar putea sa iti raspunda 100% ca da sau ca nu, dar iti pot spune ceea ce se stie deja.
Nici la seminar, nici la curs nu s-a facut prezenta. La inceputul anului, din cate stiu cel putin de la grupa mea, nu s-au semnat liste cu optionale, iar, in orice caz, regulamentul spune ca se considera ca ai ales optionalul in momentul in care te prezinti la examen.
Eu mai cunosc oameni care nu au fost pana acu, dar vor sa vina la examen la Imaginea Liderilor.
Teoretic, cel putin, nu ar trebui sa fie o problema atata vreme cat te pregatesti pentru examenul scris si vii si il dai.


Multumesc :)

Offline sonya

  • *****
  • 178
  • An: I-Zi
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: Proiect / Examen
« Raspuns #22 : Mai 25, 2012, 14:31:29 »
Pentru cei care dau examen la aceasta materie, va anunt ca astazi domnul profesor ne a spus la seminar ca examenul va fi de dificultate destul de ridicata, contrat entuziasmului pe care l au manifetat unii colegi pentru ca vor fi doar cele 2 capitole, astfel incat vor fi 4 subiecte de gandire, care o sa sune la modul: Explicati importanta sincretismului etico-juridico-religios in formarea imaginii politice sau explicati evolutia portretului politic din perspectiva operelor de arta din anumite epoci..succes!

Offline dan_gabi

  • *****
  • 106
  • An: III-Zi
  • Grupa: 6
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: Proiect / Examen
« Raspuns #23 : Mai 25, 2012, 14:42:02 »
Ne face praf  =))

Offline smileyDgirl11

  • ***
  • 4
  • An: II-Zi
  • Grupa: 1
  • Sectiune/Master: Publicitate
Re: Proiect / Examen
« Raspuns #24 : Mai 26, 2012, 10:43:34 »
Pentru cei care dau examen la aceasta materie, va anunt ca astazi domnul profesor ne a spus la seminar ca examenul va fi de dificultate destul de ridicata, contrat entuziasmului pe care l au manifetat unii colegi pentru ca vor fi doar cele 2 capitole, astfel incat vor fi 4 subiecte de gandire, care o sa sune la modul: Explicati importanta sincretismului etico-juridico-religios in formarea imaginii politice sau explicati evolutia portretului politic din perspectiva operelor de arta din anumite epoci..succes!

A dat doar aceste doua exemple? Si sper ca sunt doar cu titlu exemplificativ pentru ca primul cu "sincretismul" nici macar nu apare in cele doua capitole pe care le avem la examen...apare in capitolul 4 :-?

Offline Lillix

  • *****
  • 126
  • Eu sunt cea care crede in castelele de nisip.
  • An: I-Master
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: MCP-english
Re: Proiect / Examen
« Raspuns #25 : Mai 27, 2012, 12:26:48 »
Sigur, de ce sa-i crutam pe fraierii de anul 3 si sa le dam ceva usor? Doar n-au examene unele dupa altele, examene si prezentari de proiecte in aceeasi zi, o licenta de terminat si sustinut! Credeam ca dl.Frigioiu e mai intelept. Oricum, sa zicem mersi ca ne-a dat doar 2 capitole. Putea sa ne 'faca praf' din tot cursul...
E stramt aici, dar ai unde sa- ti pierzi mintile.

Offline aleksandra

  • *****
  • 191
  • An: III-Zi
  • Grupa: 4
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: Proiect / Examen
« Raspuns #26 : Mai 28, 2012, 19:30:50 »
pana la urma examenele raman de la 10 si de la 12 nu? in ce sala? merci!

Offline a n d y

  • ****
  • 37
  • An: III-Zi
  • Grupa: 11
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: Proiect / Examen
« Raspuns #27 : Mai 31, 2012, 05:35:49 »
sinteze, Ăźn caz cĂŁ sunt de folos cuiva.   Spor la ĂźnvĂŁțat!  :box:

      https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AuVzm3PtoI2SdGtKTjh4cDRfRDZ2QmNPcUZxVUNKTHc#gid=0
Skittles junkie.

Offline Chaotique

  • *****
  • 110
    • Oameni Âși cĂŁrĂŸi
  • An: III-Zi
  • Grupa: 9
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: Proiect / Examen
« Raspuns #28 : Mai 31, 2012, 09:17:00 »
Sunt superbe, big like! :D:D
Come on everybody, organised anarchy!

Offline SebastianFitzek

  • *****
  • 93
  • Im Untergang des Abendlandes!
Re: Proiect / Examen
« Raspuns #29 : Mai 31, 2012, 11:09:43 »

Domnisoara Andra Tanase,

Inainte sa va bateti joc de un om de o vasta cultura si sa folositi citate rupte din context in scopul vadit de a defaima fara sens metaforele, va invit sa faceti apel la argument si la bunul simt elementar. Nu ati aflat niciodata la liceu sau chiar in gimnaziu ca niciodata o metafora nu poate fi analizata sau expusa in afara unui context? Munca de detractor nu este deloc usoara. Va rog sa luati ca exemplu aici pe toti detractorii lui Eminescu si sa va comparati cu ei. Insa si pentru acest job este nevoie de un dram de cultura. Eu accept critica, la fel si domnul profesor, dar nu tolerez batjocura intr-un spatiu academic de la care avem alte asteptari. Sunteti studenta la FCRP si am sperat ca aveti o cultura elementara si suficienta pentru a intelege astfel de lucruri. Altfel, ne sta mai bine pe stadion, la un solar sau la o sedinta de modeling unde putem scuipa seminte la fel ca propriile dmnvs. comentarii .

Dragi studenti,

Va sfatuiesc sa cititi integral pentru examen doar cele 2 capitole din curs.

GloobÀ.dÀ - ischtdÀs deidsschÀ Pordal fir ghrischtlichn Gloohm.