Forumul FCRP

Admitere2014

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline Bianca Maria

• 1
  • Grupa: -
Admitere2014
« : Iulie 08, 2014, 21:28:00 »
Buna! Vreau sa dau admiterea la FCRP dar am cateva nelamuriri. 1. Daca pun prima specializare Publicitatea si a doua Relatii publice si comunicare dar nu intru la prima la buget, pot intra la a doua la buget? Acest lucru nu e clar specificat pe site. 2. Taxa de inscriere trebuie platita pt amandoua separat sau platesc o singura taxa? Multumesc :D

Offline aaabbb

• 10
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
Re: Admitere2014
« Raspuns #1 : Iulie 09, 2014, 12:44:10 »
Buna,Bianca. 1. Algoritmul de repartizare este acelasi cu cel de la repartizarea in liceu ( daca iti mai amintesti :) ). Daca prima optiune este publicitatea, dar nu ai medie ptr. buget sa zicem, ai putea intra la Comunicare la buget, dar sansele sunt foarte mici. Aceasta deoarece vor fi multi candidati care vor opta pentru Comunicare ca prima varianta, vor sustine examenul de admitere si, probabil, vor avea medii bune pentru buget. Cu alte cuvinte, reprtizarea se face in functie de ORDINEA OPTIUNILOR in primul rand, in stransa legatura cu nota de la admitere. Te-as sfatui sa te gandesti serios care specializare te atrage mai mult. 2. Nu sunt sigura aici, nu cred ca se palteste o taxa in plus daca ai 2 optiuni. Anul trecut era o singura taxa. Practic, admitereae aceeasi si la Comunciare, si la Publicitate. Bafta!

Offline Camitza

• 42
  • Life should be stereo, each day :)
  • An: III-Zi
  • Grupa: 10
« Raspuns #2 : Septembrie 16, 2014, 15:05:16 »
Salut! Stie cineva cand va fi afisata lista cu programarile pentru sustinerea eseurilor la programele de master?
Mersi!
Chez la rue...

Offline Lucianagr6

• 7
  • Grupa: 6
« Raspuns #3 : Septembrie 16, 2014, 15:06:35 »
N se stie nimic, au sunat cateva colege azi si li s-a spus ca nu stiu cand, sa asteptam, in orice caz astazi se vor afisa

Offline lucamarinaa

• 1
« Raspuns #4 : Septembrie 16, 2014, 15:45:09 »
Eu am sunat toata ziua si nu au raspuns :(.Voi aveti mai multe detalii privind examenul? Daca trebuie sa facem power-point,cate minute va dura sustinerea?

Offline Camitza

• 42
  • Life should be stereo, each day :)
  • Grupa: 10
« Raspuns #5 : Septembrie 16, 2014, 17:10:07 »
Sunt afisate pe site comunicare.ro acum.
Bafta! :)
Chez la rue...