Forumul FCRP

Precizari punctaje jurnal de stiri

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline Monica Ilie

• 17
  • An: -
  • Grupa: -
  • Sectiune/Master: --
Precizari punctaje jurnal de stiri
« : Ianuarie 14, 2015, 16:08:16 »
In atentia studentilor anului III de la Comunicare si Relatii Publice, respectiv Publicitate. Doamna profesoara Botan mi-a comunicat astazi faptul ca, la jurnalul de stiri, punctajul maxim este de 30 de puncte si nu se dau obligatoriu 20 de puncte daca doar s-au facut jurnalele. Pot fi si 10-15 puncte la jurnal, daca materialele nu sunt bine lucrate. Sper ca este clar pentru toata lumea.
Cine vede acest mesaj, sa isi informeze colegii de grupa.

Offline Monica Ilie

• 17
Re: Precizari punctaje jurnal de stiri
« Raspuns #1 : Ianuarie 14, 2015, 19:03:59 »
Mesajul doamnei profesoare Madalina Botan:

1. Jurnalul se noteaza cu maxim 30 de puncte. Informatia ca jurnalele se noteaza cu maxim 40 de puncte si minim 20 nu este corecta (cf. documentul legat de structuta seminarului + notare, pe care l-am postat la inceputul semestrului), ea a fost scoasa din context - era propunerea mea pentru colegii care mi-au adus jurnale la primul seminar si pe care i-am invitat sa ramana la curs pentru a ne uita la jurnalele lor si pentru a face un clasament. Invitatia mea nu a fost onorata.
2. 75 nu se rotunjeste, mai sunt seminarii si saptamana viitoare si, posibil, un curs cu invitat, asa ca ii rog pe cei aflati in aceasta situatie sa faca simplul efort de a se prezenta la seminar/ curs pentru a-si rotunji singuri nota.

Offline PanciuFabiana

• 1
  • An: I-Zi
  • Grupa: 6
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
« Raspuns #2 : Ianuarie 14, 2015, 20:23:16 »
Partea teoretica a jurnalului de stiri (acel raport de 3 pagini) mai trebuie facut?

Offline Monica Ilie

• 17
« Raspuns #3 : Ianuarie 15, 2015, 12:13:20 »
Nu. Puteti sa dati doar jurnalul de stiri.

Offline Monica Ilie

• 17
« Raspuns #4 : Ianuarie 16, 2015, 12:27:29 »
Studentii din lista de mai jos sa trimita jurnalul de stiri cat mai repede posibil pe adresa de e-mail monik.ilie (at) yahoo punct com (inlocuiti (at) cu @ si punct cu .). Puteti sa dati si un link, daca va incarcati jurnalul pe un site ca YouTube.

Asaftei Dragos
Beldiman Anca
Covaci Andreea
Dinica Mariana
Grupa 1 Publicitate

si

Andronescu Alexandra
Baciu Ana Maria
Burnei Alexandru
Cocis Vera
Grupa 1 Publicitate

Offline roxana.mirtea

• 3
  • Grupa: 5
« Raspuns #5 : Ianuarie 16, 2015, 12:39:17 »
Până la urmă va fi curs cu invitat luni? Unele persoane ar vrea să știe dacă să facă prezentare sau nu.

Offline Monica Ilie

• 17
« Raspuns #6 : Ianuarie 16, 2015, 15:35:05 »
Din cate am inteles de la doamna Botan, va veni un invitat la curs. Cei care aveti proiecte, vorbiti cu doamna profesoara pe e-mail.

Offline roxana.mirtea

• 3
  • Grupa: 5
« Raspuns #7 : Ianuarie 16, 2015, 16:30:34 »
Întrebarea mea este dacă sigur va fi un invitat, pentru că am înțeles că se fac prezentări doar în cazul unui curs fără invitat.  Unii dintre noi ar vrea să prezinte și vor să știe dacă să facă prezentarea sau nu. După câte informații false s-au auzit în ultima vreme, nu prea mai înțeleg ce este zvon și ce nu.