Forumul FCRP

Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!

0 Membri si 1 Vizitator vizualizeaza acest subiect.

Offline sonike

• 3
  • Lumea e la trei pahare in spatele meu...
  • An: III-ID
  • Grupa: -
Răspuns: Anul III - sfaturi utile cu privire la licenta!
« Raspuns #30 : Octombrie 13, 2008, 21:03:35 »
Eu il recomand pe dl prof. Frigioiu pentru foarte multe motive: bibliografie completa, sfaturi foarte utile pentru prezentarea finala in functie de "toanele tuturor" si implicarea sa etc

Draji tovarasi si prietini,

Cica domn' profesor Frigioiu nu raspunde la e-mailuri..... :nervi:...daca va alegeti vreo tema din materia predata de dansul...cereti o intrevedere personala  :argue:
hakuna matata!

Offline Cătălin

• 4.525
  • I'm beautiful in my way Cause God makes no mistake
    • Catalin Vieru
  • An: Absolvent2009
  • Sectiune/Master: Comunicare si PR
« Raspuns #31 : Octombrie 14, 2008, 13:53:16 »
intr-adevar dl frigioiu nu raspunde la mailuri, dar nu face asta pt ca nu are voie, are probleme cu vederea, nu din alt motiv. inainte sa blamezi informeaza-te sa vezi daca ai dreptate. si oricum pt licenta e normal sa cauti personal profesorul sa vorbesti cu el, schimbul de mailuri nu e o solutie. ce pot sa va spun din propria-mi experienta de pana acum e ca dl frigioiu apreciaza daca veniti voi cu o tema. nu va spune s-o schimbati decat daca e ceva specific. la mine a ramas ceea ce i-am propus cu mici adaugiri si merge totul destul de bine. sunt inca la ora de cautat bibliografie.

Offline ungurelu

• 77
  • An: III-Zi
  • Grupa: 10
« Raspuns #32 : Octombrie 16, 2008, 12:05:40 »
A sustinut cineva licenta cu Domnul Georgiu? Doreste cineva sa o sustina cu dansul?

Offline amanda

• 987
  • Andreea Mitan
  • An: Profesor
« Raspuns #33 : Octombrie 16, 2008, 13:07:26 »
Stiu o colega care ar vrea, te pun in legatura cu ea la curs. Din auzite stiu ca e "foarte lejer sa faci licenta cu dumnealui". Nu stiu detalii. :/
Adrese de e-mail oficiale: andreea.mitan (at) comunicare punct ro (inlocuiti (at) cu @ si punct cu .)
andreea.mitan@facultateademanagement.ro

Offline ungurelu

• 77
  • Grupa: 10
« Raspuns #34 : Octombrie 16, 2008, 13:28:17 »
Merci pentru raspuns.

Offline DyanaC

• 86
  • smile, tomorrow will be worst!
« Raspuns #35 : Octombrie 16, 2008, 17:47:18 »
A facut cineva lucrarea de licenta cu domnul Iacob? Sunt foarte curioasa cum au mers lucrurile si  as vrea sa mai stiu daca adresa de email de comunicare este buna? 8-) Ahh si mai face cineva licenta cu dansul ? Multumesc anticipat  :hug:

Offline Zapacita

• 1.144
  • love me two times I'm going away
    • Povestile Zapacitei
  • Grupa: 2
  • Sectiune/Master: --
« Raspuns #36 : Octombrie 16, 2008, 20:16:17 »
Si eu vreau sa fac licenta cu domnul Georgiu.
M-ar mai fi tentat sa fac la "ziar", dar am vazut ca nu se regaseste pe lista, spre deosebire de celelalte optionale. Asta e.
@Ungurelu: daca afli cumva zilele in care dansul este disponibil la facultate te rog frumos sa postezi si aici. Bafta(tuturor)!
And i find it kind of funny, i find it kind of sad; the dreams in which I'm dying are the best I've ever had.

www.zapacita.ro
http://anaciobanu.wordpress.com

Offline Suzana

• 99
  • An: I-Master
« Raspuns #37 : Octombrie 16, 2008, 22:28:14 »
@ungurelu & Zapacita : Vi-l recomand cu caldura pe Dl. Prof. Georgiu. Gasiti-va o tema care sa va pasioneze - asta cred ca e primul pas pentru o lucrare de nota 10. Eu am avut doi profesori coordonatori din cauza temei pe care am gandit-o. Lucrarea s-a numit Metamorfozele publicului de teatru, o  "istorie" a evolutiei publicului de teatru din Antichitate pana in prezent. O tema destul de grea, dar pe care am vrut neaparat s-o realizez. Am gasit suportul in Dna Nicoleta Corbu (pe partea legata de "public") si in Dl. Georgiu (pe partea de teatru). Am lucrat ca o adevarata echipa, cu mult entuziasm si emotii pentru ca treptat, treptat lucrarea se contura dupa cum mi-o imaginam. Eu am mers si am vorbit cu dansul personal la cursul pe care-l avea cu anul mai mic. Va trimite prin mail bibliografie-ceea ce este foarte bine pentru ca pastrati permanent legatura prin mail (cel de pe comunicare), stabiliti intalniri individuale pentru neclaritati, citeste cu atentie fiecare rand si corecteaza la sange greselile de fond si forma (@ amanda : "lejer" poate in sensul ca nu impune deadline-uri fixe pentru predarea primul capitol,de exemplu, pentru ca la corectat nu scapi cu una, cu doua. Ce mi-a placut foarte mult a fost ca mi-a sugerat, m-a indrumat, nu mi-a impus anumite surse, discutiile au fost foarte consistente si placute). Mult succes. Sper ca v-am fost de folos  :hug:

Offline Zapacita

• 1.144
  • love me two times I'm going away
    • Povestile Zapacitei
« Raspuns #38 : Octombrie 16, 2008, 23:28:49 »
Multumesc mult Suzana. Citisem despre tema ta de licenta si pe blogul tau si mi-a placut tare mult!
Asta caut si eu, o tema la care chiar sa lucrez cu placere. O sa ma hotarasc cat mai curand(sper) si o sa-l caut pe domnul profesor.
And i find it kind of funny, i find it kind of sad; the dreams in which I'm dying are the best I've ever had.

www.zapacita.ro
http://anaciobanu.wordpress.com

Offline sora

• 355
  • Grupa: 1
  • Sectiune/Master: MCP-english
« Raspuns #39 : Octombrie 17, 2008, 09:25:58 »
stie cineva cum se poate da de dl mircea dan? ca nu i-am gasit adresa de mail pe comunicare.ro :(

Offline cerebral

• 869
  • Thinking is both a blessing and a curse...
« Raspuns #40 : Octombrie 17, 2008, 12:53:25 »
:) "Ideally, our choices will be made on the basis of the values we hold; but frequently, we are not clear about our own values." (Sidney B. Simon et al.) :)

Offline sora

• 355
  • Grupa: 1
  • Sectiune/Master: MCP-english
« Raspuns #41 : Octombrie 17, 2008, 16:12:07 »
mersi alice!

Offline carp ioana

• 85
« Raspuns #42 : Octombrie 20, 2008, 14:02:46 »
pana la urma care e data pana la care trebuie sa dam formularul ala de inscriere?
cine?

Offline Cătălin

• 4.525
  • I'm beautiful in my way Cause God makes no mistake
    • Catalin Vieru
« Raspuns #43 : Octombrie 20, 2008, 14:08:28 »
pt cei din anii trecuti care dau licenta in februarie formularul de inscriere se va preda pana pe 30 noiembrie. cei din actualul an III vor avea de predat acest formular pana pe 30 martie. asta e ceea ce mi s-a spus si mie la secretariat vineri. :agree:

Offline pussuletz

• 30
    • incerc
« Raspuns #44 : Octombrie 20, 2008, 14:29:02 »
Mi-ar placea sa fac lucrarea de licenta pe Managementul Proiectelor. Tinand cont ca materia o facem abia sem. viitor, mi-ar fi de mare folos niste informatii/pareri/sugestii, mai ales de la cei care au facut licenta pt aceasta materie, fie cu dl. Opran fie cu dl. Stan. Multumesc anticipat.
To achieve the impossible dream, try going to sleep.  - Joan Klempner